План роботи дошкільного підрозділу Початкової школи імені Софії Русової на літній період розробляється у травні, заслуховується і затверджується на засіданні педагогічної ради. У плані роботи визначені завдання роботи на літній період, розділи:
– Методична робота з кадрами, робота методичного кабінету – форми роботи з педагогами, помічниками вихователя, спрямовані на активізацію педагогічної діяльності в літній період (відповідної тематики) та форми роботи, спрямовані на підготовку до роботи в новому навчальному році.
– Вивчення стану та організації літнього оздоровлення, організації життєдіяльності дітей (вибірковий, тематичний контроль щодо дотримання вимог безпеки життєдіяльності, проведення загартовуючи заходів, забезпечення оптимального рухового режиму, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів).
– Організаційно-педагогічна робота: співпраця з батьками (батьківські збори, наочні форми співпраці, анкетування за актуальними темами: загартування, харчування, БЖД), з різними установами та організаціями (ляльковий театр, кінотеатр, музей, дитяча бібліотека).
– Робота медичного кабінету: медико-профілактичні, оздоровчі заходи, санітарно-просвітницька робота з дітьми, батьками, педагогами, медико педагогічний контроль (за температурним режимом, за організацією харчування, оздоровлення, попередження інфекційних захворювань, отруєнь)
– Адміністративно-господарська діяльність (придбання необхідного обладнання, інвентарю, ремонти приміщень, майданчиків, комунікаційних систем, благоустрій території ДНЗ тощо).
На літній період складається для кожної вікової групи режим дня, розклад організованої навчальної діяльності, які затверджуються керівником закладу. Також є затверджений керівником графік видачі їжі з харчоблоку для різних вікових груп.
В літній період необхідно особливу увагу звернути на забезпечення
– дотримання режиму дня;
– максимального перебування дітей на свіжому повітрі (винести на свіже повітря проведення організованої навчальної діяльності – веранди, тіньові навіси, ігрові, фізкультурні майданчики);
– звернути увагу на дотримання відповідної віку тривалості денного сну, забезпечити організацію денного сну при наявності доступу свіжого повітря (відкриті фрамуги);
– забезпечити оптимальний руховий режим, організацію різних форм фізичного виховання, проведення загартовуючих процедур;
– дотримання повітряного режиму (систематично провітрювати групові кімнати, спальні, туалетні кімнати); під час організації питного режиму дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог;
– слідкувати за одягом та взуттям дітей, вони мають відповідати погодним умовам, бути виготовленими з натуральних матеріалів, забезпечувати дитині свободу рухів та терморегуляцію, взуття має бути легким і зручним, забезпечити наявність обов’язкових головних уборів в сонячну погоду;
– активізувати просвітницьку роботу з батьками щодо збереження здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей в літній період.
Освітньо-виховний процес в літній період має бути повноцінним і здійснюватись протягом всього дня ( в ранкові години, під час прогулянок, в ІІ половину дня, вечірні години).
Ранковий прийом організовується на свіжому повітрі, проводяться згідно вимог різні форми роботи, обов’язковою є ранкова гімнастика на свіжому повітрі, бажано використовувати музичний супровід, що створить для дітей емоційний бадьорий настрій та налаштування на позитивні події протягом дня.
Після сніданку організовується освітньо-виховна діяльність за освітніми лініями ( за сприятливих погодних умов – на свіжому повітрі): особистість дитини, дитина в соціумі, дитина у природному довкіллі, дитина у світі культури, гра дитини, мовлення дитини. Проводяться тематичні, комплексні, інтегровані заняття, спрямовані на закріплення набутих знань та використання їх у нових ситуаціях.
Впродовж дня організовуються різні види:
– ігор (сюжетно-рольові, будівельно-конструктивні, драматизації, дидактичні словесні, з картинками, настільно-друковані, рухливі, з елементами спортивних ігор, ігри з піском, водою);
– праці (у природі, самообслуговування, художня праця, господарсько-побутова;
– самостійної діяльності (ігрова, художня, комунікативна, рухова, пізнавальна)
– дослідницька діяльність;
– індивідуальна робота;
– читання, розповідання, інсценуваня худ .дитячих творів;
– розваги: фізкультурні, музичні, літературні, театралізовані, дитячі концерти.
У вечірні години робота з дітьми організовується у відповідності до діяльності впродовж дня та з врахуванням необхідності зменшення навантажень на дитину при доборі фізичних вправ та рухливих ігор. З дітьми проводяться спостереження, трудова діяльність, малорухливі ігри, індивідуальна робота тощо.
Необхідно пам’ятати про організацію щоденних занять з фізкультури на свіжому повітрі, крім днів, коли проводиться дитячий туризм у вигляді прогулянок-походів за межі ДНЗ, який рекомендується проводити 1 раз на тиждень ( за сприятливої погоди та відповідних умов).
З метою оптимізації рухової активності дітей відповідно до методичних рекомендацій «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу» (лист МОНУ від 16.08.10 № 1/( – 563) крім занять з фізкультури слід проводити такі форми роботи :
– ранкова гімнастика;
– гімнастика після денного сну;
– фізкультурні паузи, фізкультурні хвилинки;
– рухливі ігри різної рухливості, сюжетні, безсюжетні, ігри-естафети, ігри-атракціони, ігри-забави, з елементами спортивних вправ;
– фізичні вправи на прогулянках;
– походи за межі дошкільного навчального закладу (дитячий туризм);
– фізкультурні свята (2-3 рази на рік);
– розваги (1-2 рази в місяць);
– дні здоров’я ( 1 раз в місяць);
– тижні здоров’я (1 раз на квартал);
– самостійна рухова діяльність;
– індивідуальна робота з фізвиховання.
Сподіваємося, що цього літа наші діти будуть мати можливість відпочити на оздоровитися. А також разом із тим ми докладаємо усіх зусиль щоб забезпечити їм безпечне перебування у час адаптивного періоду.