Поради від Дарії Ліщинської, практичного психолога Початкової школи імені Софії Русової

Вміння слухати свою дитину – один із основних факторів у взаємовідносинах батьків та дітей. Не нехтуйте цим…

Коротка історія про вміння слухати…

Очі

Молода мати готувала в кухні вечерю. Запланувала приготувати смажену картоплю і старалась, щоб страва, яка так смакувала дітворі, удалась на славу.

Найменше дитя – чотирирічний синочок – бавився у садочку. Повертався додому переповнений враженнями від прожитого дня. Йому кортіло чимшвидше поділитись всім тим із матусею. Бо ж скільки всього бачив, мав скільки нових занять! Усе це мусив якнайдетальніше розповісти неньці. Заклопотана мати, звичайно ж, не була уважною слухачкою. Відповідала коротко, одним словом, продовжуючи спокійно чистити картоплю.

Минуло п’ять хвилин. Дитя вчепилось за материнську спідницю й почало тягти з усіх сил. Жінка змушена була схилитись до синочка.

Хлопчик обійняв її пухкими ручками і сказав:

–              Мамо, слухай мене очима!

із книги «365  коротких історій для душі» Бруно Ферреро

  • Слухати очима, це так, як сказати: «Ти важливий для мене».
  • Усі важливі речі переказуємо очима.
  • Ваші очі мають випромінювати терпіння, бажання почути свою дитину.                         – Слухати очима – це навичка, якої необхідно вчитись і  практикувати її використання.                                                     Вона є невід᾽ємною частиною ефективного    спілкування. Навчившись слухати і чути свою дитину, розуміти її переживання, ви залишитесь найкращими друзями на все життя.

Фрагмент заняття з розвитку мовлення. Читання казки “Весна-красна” з використанням технології “Мнемотехніка” від Ірини Терлецької, вихователя Початкової школи імені Софії Русової
Квітень 27, 2020
Учні Початкової школи імені Софії Русової підтримали ініціативу ЧИТАЙМО КОБЗАР
Квітень 28, 2020